ŠALOM VISUOS KRAŠTUOS

Metai pasiruošimo, daugybė elektroninių laiškų, pokalbiai telefonu, kruopščiai planuoti festivalio renginiai, nekantriai laukti festivalio svečiai… Visa tai jau, galima sakyti, antrojo, vienintelio Lietuvoje Tarptautinio žydų kultūros festivalio „Šalom visuos kraštuos“ istorija. Graži istorija, prasminga, įsimintina istorija, kurią rašome drauge – jūs, mielieji, ir mes, kukli festivalio organizatorių komanda.

Nuoširdžiausias AČIŪ festivalio pagrindiniams rėmėjams: Klaipėdos miesto savivaldybei, Tautinių mažumų departamentui prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Kultūros paveldo departamentui prie Kultūros ministerijos, Lenkijos institutui Vilniuje, Žydų kultūros institutui Švedijoje.

Širdinga padėka Izraelio ambasadai Vilniuje. Viso festivalio metu jautėme ambasados dėmesį ir palaikymą.

AČIŪ Klaipėdos žydų bendruomenei ir jos pirmininkui gerb. Feliksui Puzemskiui, Klaipėdos etnokultūros centrui, Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešajai bibliotekai, Klaipėdos miesto savivaldybės I. Kanto viešajai bibliotekai, Klaipėdos kultūrų komunikacijų centrui, Mažosios Lietuvos istorijos muziejui, visiems festivalio draugams ir bičiuliams, kurie buvo šalia visuomet kai jų labiausiai reikėjo.

Festivalis nesako „Viso gero“, festivalis sako: „Iki pasimatymo kitų metų rudenį!“

Mes ir vėl labai labai jūsų lauksime!
Pagarbiai,
Festivalio įkūrėja ir vadovė Rūta Jakštonienė

lrytas.lt
Antrus metus Klaipėdoje vykusiame vieninteliame Lietuvoje tarptautiniame žydų kultūros festivalyje “Šalom visuos kraštuos” viešėjo dr. habil. Urszula Chowaniec (Švedija).
Dr.U.Chowaniec  savo paskaitoje “Atraskime žydų moteris rašytojas iš naujo“ pristatė žydų moterų literatūrinį palikimą 20 a.
Viešnią kalbino žurnalistė K.Sadauskienė. Interviu skaitykite:

jewishrenaissance.org.uk
Vienintelis Lietuvoje tarptautinis žydų kultūros festivalis, vykstantis kiekvienų metų rudenį Klaipėdoje „ŠALOM VISUOS KRAŠTUOS“, buvo pastebėtas už šalies ribų. Apie festivalį trumpą žinutę rašė Anglijoje nuo 2001 m.leidžiamas žurnalas „Jewish Renaissance.“ Žurnalas daugiausia dėmesio skiria istorijos, kultūros ir meno temoms, žydų tapatybės, santykio su įvairiomis kultūromis ir religijomis,  klausimams.
Už informaciją apie festivalį dėkojame Richard Schofield, Tarptautinio litvakų fotografijos centro vadovui (Kaunas), Rebecca Taylor, žurnalo „Jewish Renaissance“ redaktorei (Londonas).

Tarptautinis žydų kultūros festivalis „ŠALOM VISUOS KRAŠTUOS“ baigėsi Spalio mėnesį, bet smagu, kad apie jį žinios pasiekia mus iki dabar.  Šiaulių apskrities P.Višinskio bibliotekos žurnalas „Aušros alėja“ publikuoja straipsnį apie pirmą Lietuvoje žydų kultūrą atspindinčią ekslibrisų parodą, kuria ir buvo atidarytas šių metų žydų kultūros festivalis Klaipėdoje.  Paroda „Žydų kultūros pėdsakai“  pristatė konkrečiai šiam festivaliui atrinktų knygos ženklų (ekslibrisų) kolekciją. Parodą, kurioje eksponuojami skirtingais laikotarpiais sukurti žydų ir lietuvių tautybės menininkų ekslibrisai, atrinko ir pristato Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Knygos grafikos centro ir Gerardo Bagdonavičiaus ekslibriso fondas.  Dėkojame kolegoms kūrybininkams už profesionalų bendradarbiavimą!

Izraelio ambasados Vilniuje ambasadorės Hadas Wittenberg Silverstein ir ambasadorės pavaduotojo Erez Golan sveikinimas festivaliui

Visais klausimais kreiptis į Tarptautinių žydų kultūros dienų idėjos autorę, festivalio steigėją ir vadovę menotyrininkę Rūtą JAKŠTONIENĘ.

Tel. +370 633 52 976